#PoznajPolskę

W dniach 1⃣7⃣1⃣8⃣.1⃣1⃣.2⃣2⃣ uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”. Przedsięwzięcie ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie dzieciom poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Młodzież miała okazję zwiedzić Gdynię – historyczny układ miasta, Dar Pomorza, Centrum Nauki Experyment, Pole bitwy na Westerplatte, Gdańsk – miasto w zasięgu obwarowań XVIIw., Starówkę Gdańską i Bazylikę Mariacką, Europejskie Centrum Solidarności, Stocznię Gdańską wraz z salą BHP. Dodatkowo Jarmark Bożonarodzeniowy na Targu Węglowym wprowadził nas w atmosferę zbliżających się świąt.