Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W bieżącym roku nasza Szkoła otrzymała dotację i przystąpiła do realizacji projektu w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.Celem NPRCz jest stworzenie warunków dla wzrostu czytelnictwa w Polsce poprzez realizację programów tworzonych przez instytucje, które zdecydowały się ubiegać o fundusze na zakup książek. Nasza szkoła otrzymała dotację w kwocie 15.000 zł na zakup książek, sprzętu i promocję czytelnictwa.

„Nauka leży u podstaw każdego postępu, który ułatwia życie ludzkie i zmniejsza cierpienie”.
M. Skłodowska-Curie.

Zapraszamy uczniów z klas pierwszych do wzięcia udziału w Szkolnym konkursie wiedzy o życiu i dokonaniach naukowych Marii Skłodowskiej-Curie – „Człowiek z pasją”, którego celem jest promowanie wiedzy o polskich Noblistach i ich osiągnięciach. Konkurs zostanie przeprowadzony 18 listopada o godz. 8.00 w sali nr 13 i będzie polegał na rozwiązaniu testu. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić do 16 listopada do nauczyciela p. A. Matląg. Życzymy uczestnikom powodzenia! Organizatorzy Nauczyciele: Klaudia Kacy, Agnieszka Jabrzemska i Andrzej Matląg.

🍁Listopad miesiącem Marii Skłodowskiej – Curie🍁

Drodzy uczniowie! W bibliotece szkolnej przygotowano wystawę poświęconą Marii Skłodowskiej – Curie. Kalendarium życia i dokonań naukowych posłuży uczestnikom konkursu o patronce szkoły jako wiedza merytoryczno – dydaktyczna. Zapraszamy do odwiedzania biblioteki szkoły. Dziękujemy uczennicom klasy IV Technik Organizacji Reklamy za pomoc w przygotowaniu wystawy.

#listopadmiesiacemMariiSklodowskiejCurie

W dniu 18 listopada 2021 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o życiu i dokonaniach naukowych Marii Skłodowskiej Curie „Człowiek z pasją”. W konkursie udział brali uczniowie klas pierwszych.

1⃣ miejsce Mateusz Czekaj klasa I Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych
2⃣ miejsce Agata Suliga klasa I Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych
3⃣ miejsce Martyna Szymkowiak klasa I Technik Fotografii i Multimediów

GRATULUJEMY

„Inspiracją Maria Skłodowska – Curie…”

Z okazji Dnia Patronki uczennice klasy IV Technik Organizacji Reklamy i II Technik Fotografii i Multimediów brały udział w szkolnym projekcie – sesji zdjęciowej pt: „Inspiracją Maria Skłodowska – Curie …” realizowanym na lekcjach: pracowni reklamy, technik fotograficznych, języka polskiego i fizyki, którego celami były: przedstawienie postaci i dokonań naszej rodaczki Marii Skłodowskiej – Curie, a które stały się natchnieniem dla uczennic wypowiadających się za pomocą fotografii. Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności, wyobraźni twórczej, wrażliwości estetycznej i poziomu fotograficznego. Organizatorzy Dnia Patronki Szkoły : Klaudia Kacy, Agnieszka Jabrzemska i Andrzej Matląg.

#listopadmiesiacemMariiSklodowskiejCurie

Akademia z okazji Dnia Patronki Szkoły

W dniu 22 listopada odbyła się akademia z okazji Dnia Patronki Szkoły przygotowana przez klasę 4 Technik Organizacji Reklamy.

Dziękujemy Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Opole filia Kluczbork za rozwijanie naszej kreatywności

Technikum Nr3 w Kluczborku udostępnia informację o imprezach promujących czytelnictwo organizowanych przez Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczborku

Oferta usług spa&wellness, świąteczny wystrój jednostki mieszkalnej, listy powitalne dla gości specjalnych to efekty udziału klasy technikum hotelarskiego w projekcie Narodowego Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Podstawy programowania

W ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 klasa 1TER wzięła udział w praktycznych zajęciach umożliwiających poznanie podstaw programowania strukturalnego, obiektowego oraz graficznego.Uczniowie pracowali w oparciu o literaturę fachową i zasoby biblioteki szkolnej z ozobotami – małymi edurobotami, które można programować oraz zapoznali się z tematyka programowania obiektowego, strukturalnego i graficznego, składni i strukturze kodu C++, językowi „Python” i „JAVA”.

Mapa marzeń

W ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uczniowie tworzyli własną mapę marzeń. Mapy marzeń to wizualne przedstawienie naszych planów i celów na najbliższy okres. Statystycznie spełniają się w 80%. Klasa 3 TR sprawdza tę teorię na lekcji podstawy reklamy przygotowując wizualizację swoich planów na najbliższy rok.

Potrawy z karpia

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. , uczniowie klasy gastronomicznych przygotowali smaczne potrawy z zastosowaniem karpia. Przepisy na dania zostały zaczerpnięte z książek oraz czasopism kulinarnych

Kartki świąteczne

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. uczniowie klasy III technik Fotografii i Multimediów tworzył kartki świąteczne z wykorzystaniem presetów w programie photoshop.
#cyfrowaobróbkaobrazu
#technikfotografiiimultimediów

Gra CORTEX

Klasa I, II, III i IV w zawodzie Technik Ekonomista w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. wzięła udział w grze Cortex, która ma na celu zachęcić uczniów do zainteresowania się tematyką jak działa i jak uczy się nasz mózg, dlaczego w niektórych dziedzinach jesteśmy świetni , a inne po prostu nam nie „leżą”. Zainteresowanie to można rozwinąć poprzez lekturę książek np „Jak uczy się mózg” Manfreda Spitzera.

📷📷zajęcia z teorii i kompozycji obrazu w klasie II Technik Fotografii i Multimediów 📷📷
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na przedmiocie teoria i kompozycja obrazu klasa II Technik Fotografii i Multimediów tworzył kartki świąteczne z życzeniami w programie Photoshop.

TELEGRAM OD BIBLIOTEKI

Wypożycz książkę na ferie i wakacje!
Rozlicz się z biblioteką a będziesz miał możliwość wypożyczenia książek na okres ferii i wakacji.